AVRO-2016-nın təqvimi

16:43 03-06-2016
AVRO-2016-nın təqvimi

SM: Bu ay Fransada təşkil olunacaq Avropa çempionatının final mərhələsinin tam təqvimi müəyyənləşib. Sportmedia.az xəbər verir ki, iyunun 10-da Parisdəki "Stad de Frans"da keçiriləcək həmin görüş Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq. İlk dəfə olaraq Avropa çempionatının final mərhələsində 24 komanda iştirak edəcək. 
Qeyd edək ki, Avropa çempionatının oyunlarının başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.

10 iyun

A qrupu
23:00. Fransa - Rumıniya

11 iyun

A qrupu
17:00. Albaniya - İsveçrə
 
B qrupu
20:00. Uels - Slovakiya
23:00. İngiltərə - Rusiya
 
12 iyun

D qrupu
17:00. Türkiyə - Xorvatiya

C qrupu
20:00. Polşa - Şimali İrlandiya
23:00. Almaniya - Ukrayna

13 iyun
D qrupu
17:00. İspaniya - Çexiya
 
E qrupu
20:00. İrlandiya - İsveç
23:00. Belçika - İtaliya
 

14 iyun

F qrupu
20:00. Avstriya - Macarıstan
23:00. Portuqaliya - İslandiya
 

15 iyun

B qrupu
17:00. Rusiya - Slovakiya

A qrupu
20:00. Rumıniya - İsveçrə
23:00. Fransa - Albaniya

16 iyun

B qrupu
17:00. İngiltərə - Uels

C qrupu
20:00. Ukrayna - Şimali İrlandiya
23:00. Almaniya - Polşa

17 iyun

E qrupu
17:00. İtaliya - İsveç

D qrupu
20:00. Çexiya - Xorvatiya
23:00. İspaniya - Türkiyə

18 iyun

E qrupu
17:00. Belçika - İrlandiya
 
F qrupu
20:00. İslandiya - Macarıstan
23:00. Portuqaliya - Avstriya 

19 iyun

A qrupu
23:00. İsveçrə - Fransa
23:00. Rumıniya - Albaniya
 
20 iyun

B qrupu
23:00. Slovakiya - İngiltərə
23:00. Rusiya - Uels
 
21 iyun

C qrupu
 
20:00. Şimali İrlandiya - Almaniya
20:00. Ukrayna - Polşa
 
D qrupu
23:00. Xorvatiya - İspaniya
23:00. Çexiya - Türkiyə
 
22 iyun
F qrupu

20:00. Macarıstan - Portuqaliya
20:00. İslandiya - Avstriya
 
E qrupu
23:00. İsveç - Belçika
23:00. İrlandiya - İtaliya
 

1/8 final

25 iyun
1. 17:00. A qrupunun 2-cisi - C qrupunun 2-cisi
2. 20:00. B qrupunun qalibi - A, C və ya D qrupunun 3-cüsü
3. 23:00. D qrupunun qalibi - B, E və ya F qrupunun 3-cüsü
 
26 iyun
4. 17:00. A qrupunun qalibi - C, D və ya E qrupunun 3-cüsü
5. 20:00. C qrupunun qalibi - A, B və ya F qrupunun 3-cüsü
6. 23:00. F qrupunun qalibi - E qrupunun 2-cisi
 
27 iyun
7. 20:00. E qrupunun qalibi - D qrupunun 2-cisi
8. 23:00. B qrupunun 2-cisi - F qrupunun 2-cisi
 
1/4 final

30 iyun

9. 23:00. 1-ci cütünün qalibi - 3-cü cütün qalibi
 
1 iyul
10. 23:00. 2-ci cütün qalibi - 6-cı cütün qalibi
 
2 iyul
11. 23:00. 5-ci cütün qalibi - 7-ci cütün qalibi
 
3 iyul
12. 23:00. 4-cü cütün qalibi - 8-ci cütün qalibi
 
Yarımfinal

6 iyul
13. 23:00. 9-cu cütün qalibi - 10-cu cütün qalibi
 
7 iyul
14. 23:00. 11-ci cütün qalibi - 12-ci cütün qalibi
 

Final
10 iyul
15. 23:00. 13-cü cütün qalibi - 14-cü cütün qalibi


.
.
.
0.51580500602722